HIRUDOTERAPIA
Pijavice sa v medicíne využívajú už po tisíce rokov. Vlastnosti pijavice lekárskej je veľmi ťažké docieliť, preto sú nenahraditeľné a v modernej medicíne sa využívajú hlavne v chirurgii pri spájacích procedúrach,kardiovaskulárnej oblasti, v neurológii, pri gynekologických, urologických a mnoho iných chronických ochoreniach.V neposlednom rade sekrét pijavice obsahuje komplex proteínov a hirudín ktorý je vysoko efektívne antikolagulátny.
Bioaktívne zloženie pijavice lekárskej:
hirudín, hyaluronid, pseudohirudín, destabil, apyr, bdelin, eglin, kinin, histamin ako substat, kolagén, protea, lipolytic enzým, triglycerid, lipóza .
Tieto látky majú nasledujúce účinky:
Antikolagulačné, antitrombotické, trombolytické, antiischematické imunostimulárne, antibakteriálne, protizápalové, analgetické a aterosklerotické. Biologicky aktívne zložky z pijavíc sú použité aj na kozmetické účely.
Indikácie:
-
Srdcovo-cievne ochorenia, ischemické ochorenia
-
Chronická bronchitída, zápal pľúc, astma
-
Priamy vplyv na pečeň
-
Pľúcna embólia
-
Rôzne druhy krvácania (hemoroidy, z nosa a pľúc)
-
Gastrointestické tráviace choroby
-
Zápal obličiek
-
Zápal žlčníka - cholecystitis
-
Zápal pankreasu - pancreatitis
-
Trombotický zápal žíl - trombofleditida (tromby sa vstrebú, zdurenina zmizne a bolesť sa vytratí)
-
Kŕčové žily
-
Očné, ušné a krčné problémy
-
Krvné podliatiny, zrazeniny
-
Sklerotická forma hypertónie
-
Paradentóza a iné zubné choroby
-
Urologické ochorenia, močové cesty, obličky
-
Mužská a ženská sterilita
Hirudoterapia - z latinského hirudo - pijavica. Pozostáva z bioaktívnych látok ktoré majú protiopuchové, bakteriostatické, analgetické účinky, eliminujú mikrocirkulačné poruchy, obnovujú poškodené cievne porušenie tkanív a orgánov, eliminujú hypoxiu, znižujú krvný tlak, zvyšuje aktivitu imunitného systému, detoxikujú organizmus, uvoľňujú hroziace komplikácie, rovnako ako infarkt, mŕtvicu, zlepšuje bioenergetický stav organizmu.
ELEKTROLIEČBA
Elektroliečba je rehabilitačná terapeutická metóda pôsobiaci najmä proti lokálnej bolesti, má analgetický efekt, zvýšenému napätiu svalov (myorelaxačné efekt), zvyšuje prekrvenie tkanív a tkanivový metabolizmus, má priaznivý vplyv na zmenšenie opuchov. Elektroterapia je preto vhodná pri ochoreniach pohybového aparátu, najmä u chronických a degeneratívnych ochorení, u pooperačných stavov, úrazových stavov, pri chronických gynekologických a urologických zápaloch, pri ochoreniach tráviaceho a dýchacieho ústrojenstva, u kožných ochorení a ďalších. Najvhodnejšiu formu elektroliečby určí lekár po predchádzajúcom vyšetrení.
BIOLAMPA
Biolampa - polarizované svetlo s vysokou liečebnou účinnosťou. Liečba svetlom (biolampa) alebo teda svetelná terapia je pre svoju jedinečnú schopnosť prirodzene aktivovať samoliečebný potenciál ľudského organizmu všeobecne uznávanou liečebnou metódou. Rad odborných prác o biolampách preukázala, že ak je biolampa včas a správne používaná, dokáže znížiť spotrebu liekov, ktoré navyše pôsobí väčšinou len krátkodobo. Biolampa tak zároveň zmierni nežiaduce vedľajšie účinky radu chemických preparátov, ktoré by pri užívaní negatívne pôsobili na pečeň, obličky, žalúdok a pod. Biolampa tým tiež zároveň zníži riziko návyku na ich užívanie. Vďaka využitiu výnimočného potenciálu biolampy sa znižuje vonkajšie zaťaženie organizmu. Biolampa tak posilňuje celý imunitný systém. V liečebnej fyzioterapiu a rehabilitáciách Biostimulácia pomocou svetla prispieva k zmierneniu bolestí v oblasti šije a chrbtice rovnako tak ako pri úrazoch i chronických poruchách pohybového aparátu a dovoľuje aj zníženie dávok analgetík. Významnú pomoc predstavuje Biolampa pri liečení opuchov a reflexných zmien, rovnako tak ako preležanín u dlhodobo hospitalizovaných pacientov. Analgetický účinok (potlačenie, zníženie bolesti) k tomuto účinku dochádza vďaka prirodzenému pôsobeniu svetelnej energie biolampy na zníženie citlivosti nervových buniek v mieste priechodu svetelného lúča. Biolampa spôsobuje zvýšené vylučovanie tzv. Endogénnych opiátov, ktoré sú spoločne s prirodzenou schopnosťou svetelného lúča biolampy schopné likvidovať vlastný chorobný proces, príčinou vysokej efektivity pri potláčaní bolesti.
Protizápalový účinok - Pri aplikácii svetelného lúča biolampy dochádza k aktivácii prirodzených faktorov podieľajúcich sa na likvidácii zápalu. Biolampa podporuje rozšírenie ciev, čím dochádza k lepšiemu prekrveniu, ak lepšie látkovej výmene a okysličenie tkaniva. Dochádza k umocneniu reakcie vlastného imunitného systému vďaka používaniu biolampy.
Biostimulačný účinok - svetelný lúč, ktorý biolampa vydáva výrazne podporuje a urýchľuje obnovenie bunkového metabolizmu a regeneračných procesov. Biomapa vytvára v tele celkový pocit pohody a zdravia a zvyšuje telesnú odolnosť.
COLORTERAPIA
Colorterapia je metóda alternatívneho liečenie pomocou farieb. Ožarovaním vhodnou farbou sa dá využiť pri rôznych ľudských problémoch. Colorterapia má korene v ajurvéde. Niektore ludia pripisujú jej vznik v čínskej medicíne alebo staroegyptskej kultúre. V Tradičnej čínskej medicíne je každý ľudský orgán spojený s určitou farbou. Práve ajurvéda definovala spojenie siedmych hlavných ľudských čakier s farbami. Čakry udržiavajú a rozdeľujú energiu v tele. Každá čakra má svoju dominantnú farbu. Farby sa však môzu dostať aj do disharmóniu. To moze spôsobiť nesúlad v ľudskom tele. A práve pôsobením správnej farby ide tento nesúlad odstrániť.
Červená farba zvyšuje pocit bezpečnosti, sebadôvery a aktivity. Spôsobuje zrýchlený dych zvyšuje svalové napätie a krvný tlak, zrýchľuje metabolizmus - celkovo teda zlepšuje prietokové funkcie. Dokáže priaznivo pôsobiť aj pri málokrvnosti, astme, chorobách hrtanu a chronickom kašli. Osoby s prebytkom červenej farby môzu byť dominantné, fyzicky hrubé ale aj vulgárne.
Oranžová farba má v sebe pozitívny náboj. Priaznivo pôsobi proti depresiám, nespokojnosti a pesimizmu. Môže byť uplatnená proti chorobám ako napr. strata chuti, anémia, anorexia. Osoby s prebytkom oranžovej farby môzu byť zmätení a unavené.
Žltá farba posobi proti chorobám lymfatického systému, posilňuje nervový systém. Zlepšuje tiez ľudský metabolizmus. Osoby s prebytkom žltej farby môžu trpieť stratou koncentráciám, zlomyseľnosťou a nevyspytateľnosťou.
Zelená je farbou koncentrácie. Pôsobi harmonizacky a upokojujúco, znižuje bolesť, neutralizuje. Pôsobi proti chorobám ako bronchitída, dávivý kašeľ. Pozitívne vplyv má na relaxáciu a detoxikácia tela. Osoby s prebytkom zelenej farby môžu trpieť letargiou, stratou motivácie a starostlivosťou.
Modrá farba je farbou mieru a nekonečna. Pôsobi priaznivo pri astme, zápalových a kĺbových ochoreniach. Pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach. Osoby s prebytkom modrej farby môžu byť pochybovačné, nedôverčivé, apatické a melancholické.
Indigová farba rozvíja psychické vnímanie a intuíciu. Pôsobi priaznivo pri ochoreniach, ktoré zasahujú oči, uši a nos. Indigovej farbe sa pripisujú tiež upokojujúce účinky. (Pozn. Autora: indigová farba je farba medzi modrou a fialovou.)
Fialová je farba emócií a meditácie. Priaznivo pôsobi pri chorobách lymfatického systému. Upokojuje tiež nervový systém. Osoby s prebytkom fialovej môžu mať sklony k fanatizmu a dominancia.
STUDIO BALANCE